Święty czas Rekolekcji Wielkopostnych to czas najlepszej Szkoły Życia - czas aby zmienić w sobie coś na lepsze. W naszej parafii każdy mógł skorzystać z wielu form przygotowanego programu, między innymi z Mszy świętej, która rano gromadziła dzieci i młodzież, a także wielu dorosłych i starszych w Godzinie Miłosierdzia lub wieczorem. Na zakończenie dnia cała parafia gromadziła się na Apelu Maryjnym. W naszej parafii zakończyliśmy już kilkudniową przemianę naszego ducha i życia. Ojciec Rekolekcjonista obdarował nas pogodą ducha, uśmiechem, czasem i pięknymi naukami w czasie których mówił o Modlitwie i o tym jak bardzo waży jest Sakrament Pokuty i Pojednania oraz odpowiednie przygotowanie się do tego sakramentu. Przez te kilka dni wygłaszał nauki, które gromadziły w naszej świątyni wiele osób. Jego słowa trafiły do naszych serc czego owocem była Spowiedź święta do której przystąpiło wielu parafian. Rekolekcje Wielkopostne w dniach 8-13 marca 2018 roku poprowadził o. Anzelm Frączek - syn kamiończańskiej ziemi, który obecnie posługuje u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze.