UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 LISTOPADA 2020

• Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza, oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Polecamy ich wszystkich Bogu, dziękując za ich zaangażowanie i służbę dla naszej Wspólnoty. Dziś również przypada niedziela synodalna.
  • Z okazji wspomnienia Patronki muzyki i śpiewu kościelnego – św. Cecylii – składamy szczere podziękowania i najlepsze życzenia dzieciom i młodzieży – Ziarenkom, chórzystom i członkom orkiestry, a przede wszystkim naszemu panu Organiście.
  • Dzisiaj o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej „Maryjna Szkoła Modlitwy Słowem Bożym”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  • Zapraszamy na spotkanie z Bogiem w Adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie od 17.00, w piątki od 14.30.
  • Najbliższa niedziela rozpocznie Okres Adwentu, a zarazem nowy rok liturgiczny, którego hasłem będzie wezwanie: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.
  • W następną niedzielę będzie można wesprzeć ofiarą do puszek zakup figur i rozbudowę szopki bożonarodzeniowej w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać!
  • W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek o 17.00 rozpoczniemy kurs przedmałżeński. Prosimy zainteresowanych o wcześniejsze zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  • W sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach Jego osobę.
  • Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Diecezjalnym Spotkaniem Młodzieży „Synaj”. Drodzy Młodzi, zapraszam Was do udziału w kolejnym już 15. Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży „Synaj”, które ze względu na pandemię odbędzie się w przestrzeni on-line: 27 listopada w ramach spotkania formacyjnego młodzieżowych grup parafialnych oraz 28 listopada od godz. 19.30 poprzez transmisję wydarzenia z tarnowskiej katedry. Ufam, że pomimo panującego dystansu społecznego doświadczymy bliskości Boga i siebie nawzajem, co pozwoli nam również dostrzegać wartość bycia jedną wspólnotą Chrystusowego Kościoła. Otaczam każdego z Was modlitwą i z serca Wam błogosławię †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.
  • Świadomość, iż Chrystus Pan jest naszym Królem, niech pomaga nam budować Jego Królestwo w codziennym życiu. Na nowy tydzień pracy niech nam Bóg błogosławi.