Zobacz także w „Gość Niedzielny, Tarnowski”: https://tarnow.gosc.pl/doc/4947088.O-wyrwanie-ze-szponow-nalogow

Mieszkańcy parafii Kamionka Wielka oraz przybyli goście, wzięli udział w Modlitwie za Rodziny. 12 sierpnia 2018 o godzinie 16:30 na Żakówce po raz kolejny modlono się o trzeźwość. Stroma droga, która towarzyszyła modlitwie różańcowej, rozważaniom i świadectwom, była odwzorowaniem drogi jaką w swoim życiu musi przejść osoba uzależniona. Mijając kolejne tajemnice Różańca Świętego zauważamy że; Dźwiganie Krzyża - pokazuje osobę popadającą w chorobę alkoholizmu oraz już uzależnioną; Śmierć na Krzyżu - wskazuje na osobę której nałóg umiera, walczącej o lepsze życie; Zmartwychwstanie - czyli pokonanie tej strasznej choroby i życie w bliskiej relacji z Jezusem. Obecny ks. Zbigniew Guzy - diecezjalny duszpasterz trzeźwości - podkreślał jak ważna jest modlitwa za osobę uzależnioną. Zachęcał także do podjęcia abstynencji i ofiarowania jej za osobę zmagającą się z tym problemem. Wygłoszone świadectwa pokazały, jak alkoholizm niszczy Rodziny, jak trudną walkę trzeba stoczyć by z tego wyjść, oraz że pewnych relacji nie da się już odbudować. Jedyną drogą do wyjścia ze szponów alkoholizmu jest Jezus Chrystus i grupy pomagające zgłębić z Nim relacje. Wędrówce towarzyszył śpiew prowadzony przez młodzież naszego KSM-u. Modlitwie przewodniczył nowy proboszcz - ks. Janusz Potok - którego kilka godzin wcześniej parafianie ciepło przywitali. Przybył do nas z Kazachstanu, choć pochodzi z pobliskiej miejscowości Stróże. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w agapie.

Foto: Piotr Cycoń