img984Kościół parafialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy został wybudowany w latach 1959 – 1963 wg projektu Prota Komornickiego. Poświęcenia nowej świątyni dokonał 30 czerwca 1963 roku bp Jerzy Ablewicz, ordynariusz tarnowski. Kościół jest jednonawowy, murowany z kamienia, cegły i żelazobetonu z trzema ołtarzami. W ołtarzu głównym znajduje się płaskorzeźbiony miedziany krzyż, wykonany przez Władysława Oremusa. Witraże projektu Łukasza Karwowskiego, wykonano w Pracowni Witraży Mieczysława i Karola Paczków.

W czerwcu 2003 roku, z okazji 40. rocznicy poświęcenia świątyni, umieszczono w niej tablicę pamiątkową, poświęconą pamięci ks. Jakuba Stabrawy i wszystkich budowniczych.

W 2011 roku obok kościoła stanęła dzwonnica, której zawieszono 5 dzwonów. Poświęcenia dzwonnicy i dzwonów dokonał ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc.

Album na 50-lecie Kościoła MBNP w Kamionce Wielkiej

Album

Można zakupić powyższy album w formie książkowej; Na adres: album-50lecie@wp.pl wyślij Imię i Nazwisko, adres, ilość zamawianych albumów. Cena: 1 album 20zł + koszt wysyłki 25zł = 45zł Album wysyłany jest za pobraniem Pocztą Polską. Wysyłka tylko na terenie Polski. Album można także zakupić w zakrystii.