img984Kościół parafialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy został wybudowany w latach 1959 – 1963 wg projektu Prota Komornickiego. Poświęcenia nowej świątyni dokonał 30 czerwca 1963 roku bp Jerzy Ablewicz, ordynariusz tarnowski. Kościół jest jednonawowy, murowany z kamienia, cegły i żelazobetonu z trzema ołtarzami. W ołtarzu głównym znajduje się płaskorzeźbiony miedziany krzyż, wykonany przez Władysława Oremusa. Witraże projektu Łukasza Karwowskiego, wykonano w Pracowni Witraży Mieczysława i Karola Paczków.

W czerwcu 2003 roku, z okazji 40. rocznicy poświęcenia świątyni, umieszczono w niej tablicę pamiątkową, poświęconą pamięci ks. Jakuba Stabrawy i wszystkich budowniczych.

W 2011 roku obok kościoła stanęła dzwonnica, której zawieszono 5 dzwonów. Poświęcenia dzwonnicy i dzwonów dokonał ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc.

Album na 50-lecie Kościoła MBNP w Kamionce Wielkiej