8 maja w liturgii Kościoła obchodziliśmy uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, jest on także głównym patronem Polski. W naszej parafii ta uroczystość miała szczególny wymiar, ponieważ w tym dniu swoje imieniny obchodzili dwaj wspaniali duszpasterze - nasz ks. proboszcz Stanisław Ruchała i ks. prałat Stanisław Trytek. Życzymy by uśmiech, którym tak hojnie nas obdarzacie, ze wzajemnością pojawiał się także na twarzach spotykanych wiernych, by życzliwość, szczerość i zaufanie ze strony ludu towarzyszyły Waszym poczynaniom. By wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy Was nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości. "... abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał..." (J 15,16)